Biuro Prasowe Jasnej Góry

2017-09-13 Obraz dla parafii św. Jakuba w Małujowicach

Kaplica Matki Bożej. Poświęcenie Obrazu Matki Bożej dla parafii św. Jakuba w Małujowicach Kopia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej poświęcona została dla Sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach. Poświęcenia obrazu dokonał o. Marcin Ciechanowski we wtorek, 12 września, podczas Mszy św. odprawionej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Kopia obrazu zostanie umieszczona w jednym z odrestaurowanych ołtarzy bocznych sanktuarium.

Eucharystii odprawionej o godz. 17.30 przewodniczył ks. Mieczysław Sałowski, proboszcz Sanktuarium w Małujowicach, który przybył na Jasną Górę wraz z parafianami.

„Wdzięczny jestem Panu Bogu, Bożej Opatrzności za dar tego obrazu Matki Bożej w Jej wizerunku Madonny Częstochowskiej – powiedział rozpoczynając Mszę św. ks. Mieczysław Sałowski - Przyjechaliśmy tutaj, by modlić się przed pierwotnym obrazem, bo na wzór tej Madonny, tej ikony była malowana dla mojej parafii ta Madonna, która będzie w bocznym ołtarzu w Małujowicach”.

„Parafia Małujowice znajduje się na wschód od stolicy diecezji, od Wrocławia – wyjaśniał w homilii ks. Sałowski - Od roku obchodzimy pierwszą rocznicę ustanowienia Sanktuarium św. Jakuba, diecezjalnego sanktuarium. Ale wcześniej, kiedy przybyłem jako proboszcz, przygotowałem parafian, aby oddać parafię Sercu Niepokalanej Najświętszej Maryi Panny. Ten akt dokonał się we wszystkich kościołach parafii. Później zorganizowaliśmy Msze św. fatimskie, które zawsze 13-tego zbierają parafian, abyśmy czcili Tą, która pod krzyżem stała, Tą, która się objawiła, Tą, która otacza szczególną opieką, jak pokazują rożne wydarzenia historyczne, nasz naród. Później wprowadzono modlitwy pierwszosobotnie. Maryja oprócz św. Jakuba, którego wizerunek jest w głównym ołtarzu, odbiera cześć i niech tak pozostanie. Wielką radością dla mnie było, kiedy powstała w parafii inicjatywa, iż w jednym z bocznych ołtarzy po ich renowacji będzie wisiał wizerunek tej Matki, która jest Matką dla nas wszystkich. Wierze i ufam, że moi parafianie nigdy nie są i nie będą samotni mając za Matkę Królową w Jej wizerunku”.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es
2017-09-13, środa, godz. 11.35

zobacz również:
- Sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach

Czytaj więcej

Galeria zdjęć: