Biuro Prasowe Jasnej Góry

2017-09-11 Pracownicy ZUS-u na pielgrzymce

Jasna Góra. Pielgrzymka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 8. Pielgrzymka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trwała w niedzielę, 10 września na Jasnej Górze. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy, kierownicy, pracownicy wraz z rodzinami wielu oddziałów ZUS w Polsce.

Na Szczycie jasnogórskim o godz. 13.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Jarosława Sroki, duszpasterza tej grupy zawodowej. Obecna była prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Słowa powitania do zgromadzonych skierował o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry. „Przybyliście do Domu Matki, by Jej zawierzyć siebie, wasze rodziny, miejsca pracy – mówił – Niech wspólna modlitwa doda wam siły do dalszej pracy i przyniesie nadzieję na lepsze jutro”.

„W konkretnym miejscu służycie konkretnym ludziom, pomagacie tym ludziom, wyciągacie do nich pomocną rękę. Jest to jednocześnie służba i niesamowita misja – mówił w homilii ks. prał. Jarosław Sroka – Od urodzenia do śmierci towarzyszcie wszystkim Polakom, jesteście obecni w ich życiu”.

„Wasze poświęcenie w pracy, ta służba i misja dla drugiego, to jest taka droga do nieba, jak człowiek robi wszystko dokładnie, sumiennie, uczciwie, pracowicie” – zaznaczył kaznodzieja.

„Wiemy, że ta praca nie zawsze jest właściwie rozumiana, zdajemy sobie z tego sprawę, znamy te wszystkie opinie, zresztą niesłuszne, ale one funkcjonują, dlatego trzeba to wszystko umieć przyjąć jako swoisty krzyż” - powiedział ks. prał. Jarosław Sroka. „Nie możemy się zrażać, nie możemy osłabnąć, nie możemy się zniechęcić, jest misja, jest zadanie, jest służba” – podkreślił.

Na zakończenie słowo do zebranych skierowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn
2017-09-11, poniedziałek, godz. 12.50

Czytaj więcej

Galeria zdjęć: